Vaľo a Panáček opäť spolu v reprezentácii

Naši juniorskí pretekári Roman Vaľo a Lukáš Panáček (medailista z MSR) sa opäť predstavili v reprezentačných dresoch SR a to na podujatí najvyššej juniorskej kategórie UCI NCup v Maďarsku v termíne 14.-15.8 2024.

Krátky report k týmto etapovým pretekom aj s odkazmi:

1st stage | 136.5 km Vásárosnamény -> Vásárosnamény

Etapa sa šla vo svižnom tempe, bolo extrémne teplo, voda a ľad sa rýchlo míňali. Chlapci pracovali na čele pelotónu a bolo ich neustále vidno. Ako sa predpokladalo, tak cieľ bol pripravený na hromadný dojazd a to už bol vabank. Roman mal 500m do cieľa celkom fajn pozíciu, ale pred ním ho zavreli Nóri, takmer bol z toho pád, a tak sa do záverečného špurtu už nezapojil a bolo z toho 26. miesto. Chlapci došli s hlavným balíkom. Výsledky prvej etapy https://firstcycling.com/race.php?r=14587&y=2024&e=1

2nd stage | 86.3 km Ibrány -> Ibrány

Doobedňajšia etapa bola ešte rýchlejšia ako prvá a opäť to došlo spolu. Chvalabohu už nebolo tak teplo. Slováci mali dokonca únik (Javor – 53sekúnd), balík ho, ale stiahol cca 15km pred cieľom. Záverečný špurt bol opäť hektický, ale chlapci došli opäť relatívne na čele balíka. Výsledky druhej etapy https://firstcycling.com/race.php?r=14587&y=2024&e=2

3rd stage | 3.5 km Nyíregyháza -> Nyíregyháza

Záverečná krátka časovka na mestskom okruhu bola o maličkostiach a detailoch. Rozhodovali sekundy, dokonca až stotiny. Mestský „šprint“ na 3km okruhu najlepšie zo Slovákov zvládol Roman Vaľo. Lukáš bol za ním iba o necelú sekundu. Výsledky tretej etapy https://firstcycling.com/race.php?r=14587&y=2024&e=3

V záverečnom hodnotení ako najlepší Slovák Roman Vaľo na 44.mieste so stratou 31 sekúnd na víťaza a Lukáš na 54. mieste len o jednu sekundu horšie. Preteky boli výborne zorganizované, chlapci šli dobre, nestratili sa, ale rozhodli sekundy z dojazdov a záverečnej krátkej časovky.