Sezóna vrcholí a MSR pokračujú aj v ďalších disciplínach

Majstrovstvá SR v MTB (horská cyklistika) disciplínach XCC (krátka trať) a XCO (klasické cross-country) v Košiciach sa konali 20. – 21.7.2024 a boli veľmi úspešné najmä pre nášho staršieho žiaka Jakuba Záchenského, keď získal zlato v sobotu aj v nedeľu celkom suverénnym spôsobom.

Krátka trať XCC bez ťažších technických úsekov sadla v nedeľu nášmu mladšiemu žiakovi Nikovi Galovičovi, ktorý si vybojoval striebro. Celkom dobre odjazdil obe disciplíny kadet Lukáš Gardian, ale stačilo to len na dve štvrté miesta. Štvrtý skončil v XCC v mini Mario Šidelský. Mohlo to byť aj lepšie, ale
nevyhol sa pádu. Tesne za stupňami prišli na 4.m do cieľa aj naše staršie žiačky, Sofia Matiesková v XCC a Natália Žitníková v XCO. Podstatné zlepšenie ukázali kadet Dávid Hulala najmä v XCC aj pretekár
mini Gregor Dávidik. Ďalší naši pretekári nestačili technicky a niektorí aj celkovou výkonnosťou.